Tatlı Aşıklarına: İstanbul'dan 11 Mekan 11 Tatlı

Tatlı yemenin mutlulukla bir ilgisi var! Her biri birbirinden nefis tatlılar sunan 11 mekanı ve her mekandan birer favorimizi sizler için derledik. 


 

 

Creamy Cheesecake - B.Blok

Beşiktaş'ta küçük ve samimi bir mekan olan B.Blok'un en meşhur tatlısı olan Creamy Cheesecake, aslında, cheesecakein bambaşka bir yorumu. Bulut gibi yumuşacık, tabanı ve sosu olmayan, çok hafif bir tatlı. Orijini San Sebastian olan ve şimdilerde dünyaca meşhur olan bu muhteşem cheesecake, mutlaka B.Blok yorumuyla denenmeli. B.Blok, GastroClub üyelerini %20 indirimli ağırlıyor!

 

 

Medovik - Maskarpon Tiramisu Etc

Marlenka adıyla da bilinen Medovik, balla tatlandırılan ve incecik katmanların arasına nefis bir krema sürülerek hazırlanan kat kat bir Slav pastası. Aslında tiramisusu ile meşhur olan Maskarpon Tiramisu etc.'nın menüsünde de en leziz haliyle yerini bulmuş, bizce çok da güzel olmuş. Maskarpon Tiramisu Etc GastroClub üyelerini %20 indirimli ağırlıyor.

 

 

Oh Suzette! - The Crepe Escape

Oh Suzette!,The Crepe Escape'in menüsünden, şiir gibi bir tatlı. Portakal suyu ve cointreau portakal likörüyle pişirilmiş portakal dilimleriyle doldurulmuş ve vanilyalı dondurmayla servis edilen Fransız usulü bir krep. Kendi deyimleriyle: "Parizyen ruhlu ama bir o kadar modern ve bizden bir "Krep Kafe" olan The Crepe Escape'in bu özel reçetesini şiddetle tavsiye ediyoruz! GastroClub üyeleri, The Crepe Escape’in lezzet dolu dünyasında %25 indirimli ağırlanıyor.

 

 

Original Glazed - Krispy Kreme

Doughnut, hayatımıza sonradan girse de hemen benimsediğimiz bi lezzet. Yumuşacık hamurla birleşen rengarenk glazürler, çeşit çeşit dolgu kremaları... Hepsini bir yana koyuyoruz ve Original Glazed diyoruz!  Krispy Kreme'in 1937'den beri orijinal gizli reçetesine bağlı kalarak hazırladığı klasikleşmiş lezzeti Original Glazed, doughnut severlere her zaman aynı tadı ve mutluluğu vaadediyor. GastroClub üyeleri Krispy Kreme’de %20 indirimli ağırlanıyor.

 

 

Tiramisu - Sixty Beans

Sixty Beans'te pekçok farklı çeşitte galette ve krep denemek mümkün ama söz konusu tatlı olunca biz en çok da tiramisusuna hayır diyemiyoruz! İtalyanların tarfine sadık kalarak, en kaliteli malzemelerle hazırlanan bu klasik ve  hafif lezzeti mutlaka Sixty Beans'te yemelisiniz.

Sixty Beans, GastroClub üyelerini %20 indirimli ağırlıyor.

 

 

Punto Pizza Fantastico - PUNTO

Özel hazırlanmış hamurunun üzerinde Nutella, Oreo, muz, mascarpone peyniri ve fındık ile servis edilen PUNTO'nun bu nefis pizzasının iyi gelmeyeceği bir tatlı krizi yok! Tam bir lezzet bombası olan Pizza Fantastico, pizzayı sadece tuzlu düşünebilenlere inat, oldukça başarılı. PUNTO’da GastroClub üyeleri %15 indirimli ağırlanıyor!

 

 

Cezvede Tahinli Akıtma Güllü Dondurma İle - İzaka

Bakır bir  cezvenin içinde, üstü hafifçe kızarmış ve çatlamış, içi akışkan bir kıvamda sıcak sunulan tahinli akıtma, Osmanlı saray mutfağına özgü bir tat. Damakta yoğun bir tahin tadı bırakıyor olmasını yanında servis edilen güllü dondurma ve gül yapraklarıyla kaplı lokumla dengeleyen bu nefis tatlı, aynı zamanda İzaka Restaurant'ın imza lezzetlerinden. GastroClub üyeleri, İzaka Restaurant’ta %25 indirimli ağırlanıyor!

 

 

Kızarmış Muz - Pera Thai

Kızarmış muz yenebilecek pek çok yer var artık İstanbul'da. Afrika'dan Amerika'ya pek çok coğrafyada oldukça sevilen ve farklı reçetelerle yapılan bir yiyecek. Ancak biz kalbimizi Tay usulü Kluay Tod'a  kaptırdık! Pera Thai'nin vanilyalı dondurma ile servis ettiği, hindistancevizi ile aroma verdiği Kızarmış Muz'u denemeyi ihmal etmeyin. Pera Thai’de Uzakdoğu mutfağının benzersiz lezzetlerini deneyimlemek GastroClub üyelerine %20 indirimli!

 

 

Dondurmalı İrmik - Köşebaşı

İçinde dondurma bulunan ve sıcak olarak sunulan fıstıklı irmik tatlısı, oldukça hafif ve geleneksel bir lezzet.Bu topraklarda çok sevilen bir tatlı olan irmik tatlısını hemen her yerde bulmak mümkün elbette ama güzel bir dondurmalı irmik yemek için bizce Köşebaşı'na mutlaka gidilmeli. Köşebaşı, GastroClub üyelerini %20 indirimli ağırlıyor.

 

 

Meyveli Milföy Aşkı - Cafe 33

Çıtır çıtır, ağızda dağılan milföy katlarının arsındaki nefis pastacı kreması ve taze meyveler... Düşüncesi bile mutluluk veren bu nefis tatlı, Cafe33 by Bistro33'ün menüsünde Meyveli Milföy Aşkı adıyla kendine yer bulmuş, tatlı aşıklarını bekliyor. GastroClub üyeleri, Cafe33'te %25 indirimli ağırlanıyor.

 

 

Afrodit - Chocolate Planet

Chocolate Planet, "Eros'un aşkı Afrodit' in güzelliği ile Chocolate Planet'te birleşti." diyor bu tatlı için. Krep kırığı, birinci sınıf Belçika çikolatası, kremşanti ve organik çilekten oluşan içeriğiyle adeta aşkı hatırlatan bir kase mutluluk! Chocolate Planet, GastroClub üyelerini %20 indirimli ağırlıyor.

03 Nisan 2018
SHARE:
NEWSLETTER SUBSCRIPTION
Sign up for our email list to receive exclusive offers and promotions
SEARCH
BECOME A BLOGGER If you like writing reviews and articles about food and restaurants, we’d like to hear from you! APPLY NOW
INSTAGRAM