‘Tatilin kötüsü olmaz’ ama tatilin en lezizini arayanlar için Gastronom’un Çeşme’de 3 Günü!

Planla programla uğraşmak istemeyen ama gitmişken ne yiyeceğini, nereye gideceğini de düşünmeden edemeyenlere; Bir Gastronom’un Çeşme’deki 3 gününü anlatan bir tatil planı hazırladık, iyi eğlenceler!

 

Gün 1

 

 

Tarla Alaçatı

Güne güzel bir kahvaltıyla başlamak için ilk durağımız Tarla Alaçatı. Şehirden kaçıp, kuşların cıvıltılarını, rüzgarın sesini dinlemek ve arınmak için masal gibi bir yer Tarla Alaçatı. Dalından meyvelerin reçelleri, ev yapımı minik poğaçalar, çeşit çeşit peynirleriyle buraya bayılacaksınız. Tarla Alaçatı'da her zaman %15 indirimlisiniz!

 

 

Dharma Beach Club

Kahvaltımızı yaptıktan sonra biraz denize girmek, biraz güneşlenmek için rotamızı Çeşme Altınkum’da bulunan Dharma Beach Club’a çeviriyoruz. Masmavi denizin, altın sarısı kumun ve dalga seslerinin keyfini çıkaracağınız Dharma Beach Club’ın yemekleri de çok lezzetli. Dharma Beach Club’da giriş ücretiniz %50 indirimli!

 

 

Sota Alaçatı

Akşam yemeğinde ise bizi Sota’nın şık ve sakin ortamında, keyifli müzikler eşliğinde lezzetli bir yolculuk bekliyor. Denizin özel lezzetlerinden canlı istiridye, canlı istakoz, yengeç ve midye çeşitlerine kadar geniş bir menü sunan Sota, kullanılan her malzemenin yöresel ve geleneksel yöntemlerle üretilmiş, ve coğrafi etiketli olmasına özen gösteriyor. Sota’da %20 indirimlisiniz!

 

 

Gün 2

 

 

Bumba Breakfast Club

İkinci günün ilk durağı ise Bumba Breakfast Club. Alaçatı’da keyifli, huzurlu ve samimi bir kahvaltı noktası arıyorsanız Bumba Breakfast Club, kesinlikle uğramanız gereken bir yer! Özel tarifli ev yapımı reçeller, tuzlu çeşitleri, tatlı kahvaltılıkları, anne elinden çıkan pişisi, özel soslu bazlamasıyla Bumba’nın kahvaltı sofrasında ne ararsanız var! Bumba Breakfast Club’da %15 indirimlisiniz!

 

 

Rooms Beach Club

Sıradaki durağımız Çeşme'nin en güzel sahil şeritlerinden biri olan Boyalık'ta yer alan Rooms beach! Arka fonda çalan güzel müziklerle ruhunuzu dinlendirecek; zengin menüsündeki lezzetli yemeklerin tadını çıkaracak; yavaşça derinleşen, masmavi denizi ile yaz aylarının kavurucu sıcaklarından kurtulacaksınız. Room’s Beach’ giriş ücretiniz %50 indirimli!

 

 

Hammam Alaçatı

Bu akşamki lezzet durağımız ise Hacımemiş'te eski Momo'nun yerine açılan Hammam! Türk ve İtalyan mutfağı ağırlıklı menüde, kırmızı burrata, terbiyeli pazı dolması ve ağır ateşte pişmiş kuzu kol ön plana çıkan lezzetlerden. Mekanda menü kadar zengin kokteyl çeşitleri de oldukça dikkat çekiyo, özellikle 'Hamama Giren Terler' kokteylini bir deneyin deriz! DJ müzikleri eşiliğinde 23.00'ı gösterdiğinde hareketlenmeye başlayan Hammam’a lezzetli ve eğlenceli bir gece geçirmek için mutlaka uğrayın! Hammam’da %15 indirimlisiniz!

 

 

Gün 3

 

 

Zahide Alaçatı

Kahvaltı ne kadar güzel olursa gün de o kadar güzel geçer diyenlerden olduğumuz güne bu kez de Zahide Alaçatı’da başlıyoruz. Bol çeşitli kahvaltısında yok yok, her şey taptaze ve kaliteli; hem karnı, hem gözü doyurur cinsten. Zahide'de kahvaltı yapmadan Alaçatı'dan dönmeyin! Zahide Alaçatı'da %20 indirimlisiniz!

 

 

Sea Homes Beach

Işıldayan bir gökyüzü, masmavi deniz, yemyeşil bir doğa ve huzur dolu bir ortam… Tüm bu güzellikler Çeşme’nin en beğenilen koylarından biri olan Paşalimanı’ndaki Sea Homes Beach Club’da birleşiyor. Size de yalnızca güzel müziklerin, denizen ve gurme lezzetlerin keyfini çıkarmak kalıyor! Muhteşem bir manzarayla iç içe olduğunuz Sea Homes Beach Club’da hem giriş ücretiniz hem de içerdeki harcamalarınız %20 indirimli!

 

 

Jina Alaçatı

Alaçatı’daki son akşam yemeğimizi hem güzelce doyarak hem de keyif alarak geçirmek için rotamızı Jina Alaçatıya çeviriyoruz. Alaçatı Paşa Dayı meydanında gece saat 02:00’a kadar açık mutfağıyla, eğlencenize lezzet katacak! Mac&Cheese, Çıtır Asya Tavuk ve Taco bu keyifli ve samimi mekanın menüsünde ön plana çıkan lezzetlerden. Taptaze meyvelerle hazırlanmış gurme kokteyllerini ise denemeden olmaz! Çeşme tatilinize eğlenceli bir kapanış yapmak için Jina alaçatı güzel bir tercih. Jina Alaçatı’da %20 indirimlisiniz!

 

 

Bonus

 

 

Cold Stone Creamery

Alaçatı sokaklarını dolaşırken içimizi serinletecek bir dondurmaya kim hayır diyebilir ki? Hem de söz konusu Cold Stone’un dünyaca ünlü dondurmalarıysa eğer sanırım kimse hayır diyemez. Unutmayın, Cold Stone’ların tüm şubelerinde %15 indirimlisiniz!

05 Ağustos 2019
SHARE:
NEWSLETTER SUBSCRIPTION
Sign up for our email list to receive exclusive offers and promotions
SEARCH
BECOME A BLOGGER If you like writing reviews and articles about food and restaurants, we’d like to hear from you! APPLY NOW
INSTAGRAM