MUA Gelatieri d'italia - Cadde
Cuisine : İtalyan-Pasta - Tatlı
0216 350 62 69
Caddebostan mah. Bağdat cad. no 292/16 Kadıköy
  • Discount RateAll Day - %15
PHOTOS
COMMENTARY

İtalyanlar tattıkları bir şey hoşlarına gittiğinde, birleştirdikleri parmaklarının uçlarına bir öpücük kondurup, “’MUÀ!”’ derler.

 

MUÀ, İstanbul’un en iyi İtalyan dondurmacılarından biri. Dondurmanın her gün dükkanda taze olarak imal edildiği bir zanaat evi. Kullandıkları tüm malzemeleri; en iyi kalitede ve üreten, yetiştiren, toplayanların emeklerine özen göstererek seçiyorlar. En iyi dondurmayı üretmek için sadece doğal ve katkısız ürünleri kullanıyorlar, yapay katkı maddeleri ve renklendiriciler kesinlikle yok.

 

MUÀ dondurmasını Floransa Dondurma Ustalarının geleneklerine bağlı olarak hazırlıyor, “pozetti” isimli metal kaplarda tutarak, en hijyenik koşullarda saklıyor. Külahta veya kapta dondurma istediğinizde, onu sizin için mükemmelleştirmek amacıyla son olarak “mantecazione” adını verdikleri bir teknik kullanıyorlar. Gerçek bir İtalyan dondurması bu şekilde olmalıymış; krema kıvamında ve yumuşak.

 

MUÀ'da sadece sezonunda yetişen meyve sebzeler kullanılıyor. Bu şekilde ürünlerin gerçekten lezzetli ve sağlıklı olduğundan emin olunuyor. Mesela burada kış ayında çilekli veya vişneli dondurma bulamazsınız. Muzlu dondurma için, dondurma olmadan günler önce toplanmış Türk muzlarını kullanıyorlar; okyanusu geçerken bir gemide olgunlaşanlardan çok daha iyiymiş onlara göre. Eğer bir ürün kalmamışsa veya kalite standartlarına uygun değil ise, o tatlardan birini bir günlüğüne menüden çıkartıyorlar.

 

“Çünkü hayat, iyi bir dondurma yememek için çok kısa!” sloganıyla MUA', GastroClub üyelerini %15 indirimli ağırlıyor.

ON THE MAP
DETAILS
Ambience
Family Modern Casual
EXPENSIVENESS
PARKING
Sokak
DISCOUNTS
%15 indirim