Voi Teşvikiye
Cuisine : Cafe-Kahvaltı
0537 311 80 37
Teşvikiye Mahallesi, Nişantaşı Ihlamur Yolu Sokak, No 30, Şişli, İstanbul
  • Discount RateAll Day - %15
PHOTOS
COMMENTARY

İtalyanca'dan gelen Voi, Türkçe’de “Siz” anlamına geliyor. Voi’nin kurucusu Alican Öztürk daha önce Do&Co’da “Flying Chef” olarak çalışmış. Kendi hazırladığı lezzetlerle beraber yanına yakışacak leziz kahveler ikram edebileceği bir konsept tasarlamış. Ayrıca Alican Öztürk menüleri için “Tatlı dendiğinde illa içinde şeker olacak, kalorisi yüksek olacak algısı var. Biz bunu değiştirmek istedik”diyor. Mekanın menüsünde düşük kalorili tatları bulabilirsiniz.

Voi Cadde’nin kahvaltı menüsü oldukça dikkat çekici. Kahvaltı tabağı, fit kahvaltı ve sporcu kahvaltısı olmak üzere dört kahvaltı var. Kahvaltıda verilen reçeller Bozcaada’dan geliyor.

Ancak Voi Cadde’nin bir diğer dikkat çeken yanı ise muhteşem çekilmiş kahveleri oluyor. Üçüncü dalga kahve çeşitleri farklı demleme teknikleriyle özel olarak demleniyor. Syphon, Aeropress, Hario, Chemex ve Cold drip bunlardan sadece birkaçı..

Mekanın dekorasyonu oldukça göze hitap ediyor. İç mekanda, tezgahın etrafındaki duvarlarda kara tahtalar var. Üzerine kahve çekirdeklerinin isimleri,özellikleri yazılmış ya da demleme tekniklerinin resimleri çizilmiş. Arzu ettiğiniz kahveyi istediğiniz yöntem ile demlenirken izlemek de mümkün. Müzik olarak da daha çok Öztürk’ün sevdiği müzikler çalınıyor; lounge, deep house,chill out.

GastroClub üyeleri Voi Cadde’de %15 indirimli ağırlanıyor.

ON THE MAP
MUST-EAT
Cookie Shot
Süt ile ikram edilen çikolata parçacıklı cookienin lezzetini denemenizi öneriyoruz.
DETAILS
Ambience
Modern Casual Garden
EXPENSIVENESS
PARKING
Sokak
DISCOUNTS
%15 indirim